Bieżące wydarzenia

17 października 2015, oficjalne zakończenie sezonu żeglarskiego.

            Liczne grono członków i sympatyków klubu oraz zaproszonych gości uczestniczyło w podsumowaniu sezonu żeglarskiego 2015. Pomimo mglistej aury i nisko wiszących chmur nastroje na terenie przystani były bardzo optymistyczne a panująca pośród zebranych atmosfera powodowała, że nikt nie marzł. Tradycyjnie odbyła się parada jachtów po wodach portowych z zaproszonymi uczniami z terenu gminy. Tym razem uczestnikami była młodzież z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz grupka harcerzy. Było ognisko, grochówka, wędzone bosmańskie śledzie i były szanty; tradycji stało się zadość.

Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich kilkunastu dni:

- W dniu 27.06.2015 odbyły się drugie Dni Bosmańskie ( zgodnie z ustaleniami Zarządu będą się one odbywać co  dwa miesiące). Frekwencja za bardzo nie dopisała ale dużo spraw na naszym podwórku uporządkowano. Szczególne podziękowania należą się tutaj Andrzejowi Tyrakowskiemu i Rafałowi Prokopiukowi.
- W drugiej połowie czerwca nasz kolega klubowy Leszek Sztukiewicz odbył rejs po wodach Atlantyku pokonując Biskaje i wyokrętowując się w Portugalii (czekamy na szerszą relację).
- W dniach 04-05.07.2015 odbył się rejs Dragonem z członkami Klubu (odwiedzając DZIWNÓW - gdzie wzbudził bardzo duże zainteresowanie).
- Dużym sukcesem dla Klubu zakończyły się regaty BAKISTA CUP - nasz jacht BOSMAT z kapitanem Marcinem Karpińskim zajął  drugie miejsce (GRATULACJE DLA KAPITANA I ZAŁOGI).
- W dniach 06-11.07.2015 odbył się czwarty rejs z młodzieżą (w ramach Programu Morskiego Wychowania Młodzieży) na BOSMACIE (odwiedzając wszystkie porty wschodniego wybrzeża Bornholmu), a w dniach 12-14.07.2015 piąty rejs tym razem do portów Rugii.
- W dniu 15.07.2015 odbyło się co roczne spotkanie z członkami YACHT KLUBU POLONIA SKANDYNAWIA z Malmo.
- W dniu 17.07.2015 jacht Dragon odbył rejs po wodach Zatoki z uczestnikami PMWM.
- Jachty BOSMAT i PAŹ od 18.07.2015 uczestniczą w Regatach Turystycznych.
- W dniu 19.07.2015 odbył się kolejny egzamin na stopień sternika motorowodnego (podziękowania dla Jasia Walczaka za przygotowanie  kursantów do egzaminu).

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w tym roku nastąpiło po wesołym bloku zabaw żeglarskich zorganizowanych specjalnie dla naszych najdroższych gości - przyszłych żeglarzy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Rozp2015

 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=bJtvA_hBZhY

Szacunkowo 20% jednostek biorących udział w paradzie żaglowców w Świnoujściu 15,08,2015 stanowiły jachty JKMW Kotwica.
Miało to być wyjście zarazem na zachód słońca, ale ono bardzo niechętnie współpracowało z uczestnikami rejsu. Wydarzenie odbyło się pod nieustanną groźbą porządnej ulewy z chmur wiszących nad zalewem. Wieczorny powrót z zatoki w kierunku ciemnego nieba, rozjaśnianego błyskawicami wprowadził nas w baśniowy nastrój. Ten dzień był szczególnie męczący dla załogi ŚWINOUJŚCIE ZSM, która na paradę wybrała się po całodziennych zmaganiach w regatach WIATRAK organizowanych przez nasz klub. Młodzież jednak mamy z charakterem.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Sail_2015

Miniony weekend pokazał, że sezon żeglarski rozkręca się na dobre.  Oficjalnie rozpoczęły go Jacht Klub Cztery Wiatry ze Świnoujścia i Ośrodek Żeglarski Albatros z Wolina. Na obie uroczystości otrzymaliśmy zaproszenia  i z przyjemnością z nich skorzystaliśmy. Członkowie z naszego klubu brali udział w dobrej zabawie, jaka zwykle towarzyszy tak miłym okolicznościom. Naszym koleżankom i kolegom z zaprzyjaźnionych przystani życzymy stopy wody pod kilem.

Tymczasem u nas po uroczystym rozpoczęciu sezonu z ubiegłego tygodnia zostały już tylko namioty a my skupiliśmy się na innych obowiązkach. W sobotę przeprowadziliśmy egzamin na patent żeglarza jachtowego, który zakończył dwumiesięczny cykl przygotowań prowadzonych pod tym kątem. Już w tym sezonie nowi właściciele dokumentu będą mogli skorzystać z uprawnień, jakie on daje i cieszyć się możliwością prowadzenia jachtów. Podobnie pracowita była niedziela. Tym razem egzamin dotyczył patentu sternika motorowodnego.  Pomimo, że oba egzaminy wymagały wiedzy i zmusiły zdających do sporej mobilizacji, tuż po nich stres szybko minął, a nowi sternicy i żeglarze mogli oddać się z przyjemnością planowaniu rejsów na nadchodzące lato.

  DSC 0509

 DSC 0510

 ja otwarcie sez 4 wiatry 2015

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Logo 3d

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel. +48 577-100-556