Bieżące wydarzenia

17 października 2015, oficjalne zakończenie sezonu żeglarskiego.

            Liczne grono członków i sympatyków klubu oraz zaproszonych gości uczestniczyło w podsumowaniu sezonu żeglarskiego 2015. Pomimo mglistej aury i nisko wiszących chmur nastroje na terenie przystani były bardzo optymistyczne a panująca pośród zebranych atmosfera powodowała, że nikt nie marzł. Tradycyjnie odbyła się parada jachtów po wodach portowych z zaproszonymi uczniami z terenu gminy. Tym razem uczestnikami była młodzież z klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 oraz grupka harcerzy. Było ognisko, grochówka, wędzone bosmańskie śledzie i były szanty; tradycji stało się zadość.

Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich kilkunastu dni:

- W dniu 27.06.2015 odbyły się drugie Dni Bosmańskie ( zgodnie z ustaleniami Zarządu będą się one odbywać co  dwa miesiące). Frekwencja za bardzo nie dopisała ale dużo spraw na naszym podwórku uporządkowano. Szczególne podziękowania należą się tutaj Andrzejowi Tyrakowskiemu i Rafałowi Prokopiukowi.
- W drugiej połowie czerwca nasz kolega klubowy Leszek Sztukiewicz odbył rejs po wodach Atlantyku pokonując Biskaje i wyokrętowując się w Portugalii (czekamy na szerszą relację).
- W dniach 04-05.07.2015 odbył się rejs Dragonem z członkami Klubu (odwiedzając DZIWNÓW - gdzie wzbudził bardzo duże zainteresowanie).
- Dużym sukcesem dla Klubu zakończyły się regaty BAKISTA CUP - nasz jacht BOSMAT z kapitanem Marcinem Karpińskim zajął  drugie miejsce (GRATULACJE DLA KAPITANA I ZAŁOGI).
- W dniach 06-11.07.2015 odbył się czwarty rejs z młodzieżą (w ramach Programu Morskiego Wychowania Młodzieży) na BOSMACIE (odwiedzając wszystkie porty wschodniego wybrzeża Bornholmu), a w dniach 12-14.07.2015 piąty rejs tym razem do portów Rugii.
- W dniu 15.07.2015 odbyło się co roczne spotkanie z członkami YACHT KLUBU POLONIA SKANDYNAWIA z Malmo.
- W dniu 17.07.2015 jacht Dragon odbył rejs po wodach Zatoki z uczestnikami PMWM.
- Jachty BOSMAT i PAŹ od 18.07.2015 uczestniczą w Regatach Turystycznych.
- W dniu 19.07.2015 odbył się kolejny egzamin na stopień sternika motorowodnego (podziękowania dla Jasia Walczaka za przygotowanie  kursantów do egzaminu).

Miniony weekend pokazał, że sezon żeglarski rozkręca się na dobre.  Oficjalnie rozpoczęły go Jacht Klub Cztery Wiatry ze Świnoujścia i Ośrodek Żeglarski Albatros z Wolina. Na obie uroczystości otrzymaliśmy zaproszenia  i z przyjemnością z nich skorzystaliśmy. Członkowie z naszego klubu brali udział w dobrej zabawie, jaka zwykle towarzyszy tak miłym okolicznościom. Naszym koleżankom i kolegom z zaprzyjaźnionych przystani życzymy stopy wody pod kilem.

Tymczasem u nas po uroczystym rozpoczęciu sezonu z ubiegłego tygodnia zostały już tylko namioty a my skupiliśmy się na innych obowiązkach. W sobotę przeprowadziliśmy egzamin na patent żeglarza jachtowego, który zakończył dwumiesięczny cykl przygotowań prowadzonych pod tym kątem. Już w tym sezonie nowi właściciele dokumentu będą mogli skorzystać z uprawnień, jakie on daje i cieszyć się możliwością prowadzenia jachtów. Podobnie pracowita była niedziela. Tym razem egzamin dotyczył patentu sternika motorowodnego.  Pomimo, że oba egzaminy wymagały wiedzy i zmusiły zdających do sporej mobilizacji, tuż po nich stres szybko minął, a nowi sternicy i żeglarze mogli oddać się z przyjemnością planowaniu rejsów na nadchodzące lato.

  DSC 0509

 DSC 0510

 ja otwarcie sez 4 wiatry 2015

Szacunkowo 20% jednostek biorących udział w paradzie żaglowców w Świnoujściu 15,08,2015 stanowiły jachty JKMW Kotwica.
Miało to być wyjście zarazem na zachód słońca, ale ono bardzo niechętnie współpracowało z uczestnikami rejsu. Wydarzenie odbyło się pod nieustanną groźbą porządnej ulewy z chmur wiszących nad zalewem. Wieczorny powrót z zatoki w kierunku ciemnego nieba, rozjaśnianego błyskawicami wprowadził nas w baśniowy nastrój. Ten dzień był szczególnie męczący dla załogi ŚWINOUJŚCIE ZSM, która na paradę wybrała się po całodziennych zmaganiach w regatach WIATRAK organizowanych przez nasz klub. Młodzież jednak mamy z charakterem.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Sail_2015

Uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w tym roku nastąpiło po wesołym bloku zabaw żeglarskich zorganizowanych specjalnie dla naszych najdroższych gości - przyszłych żeglarzy.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Rozp2015

 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=bJtvA_hBZhY

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Logo 3d

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel. +48 577-100-556