Kronika

Baner 1

Wydarzenia Klubowe

Brak wydarzeń

GRUDZIEŃ - zrobiliśmy remont świetlicy, uczestniczyliśmy w spotkaniu z Maciejem Krzeptowskim oraz Kazimierzem Sawczukiem - uczestnikami rejsu na Spitsbergen. Odbyła się wigilia klubowa, a także kilka razy byliśmy jachtem na Zatoce Pomorskiej, gdyż pogoda na to pozwoliła.

 

LISTOPAD - Wykonujemy prace związane z przygotowaniem jachtów do zimowania, rozpoczęliśmy cykl zajęć teoretycznych m.in obsługa urządzeń nawigacji elektronicznej, grupa uczniów z LO odbyła rejs pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi.

 

PAŹDZIERNIK - Pływaliśmy głównie popołudniami, ale za to często. Ciekawie i z rozmachem zoorganizowane było zakończenie sezonu żeglarskiego, gościliśmy młodzież z SP 1 i harcerzy. Po zakończeniu przygotowywaliśmy jachty do zimowania oraz uczesniczyliśmy w slipowaniiu. Niektórzy zdobyli nowe uprawnienia żeglarskie zdając egzaminy na patenty żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego,

 

WRZESIEŃ - zaczął się rok szkolny więc pływamy przeważnie w piątki, soboty i niedziele na  Zatoce Pomorskiej, głównie działania zapoznawcze. Zapraszamy osoby, które wcześniej nie były na jachcie. Często musimy uruchamiać wszystkie trzy jachty będące w dyspozycji klubu, sporo chętnych. A dodatkowo trafiają się weekendowe rejsy, np. do Sassnitz.

 

SIERPIEŃ - Powróciła grupa z STS Fryderyk Chopin, tym bardziej zadowolona, że wygrali tegoroczne The Tall Ships Races. S/y Świnoujście ZSM wszedł na dobre do eksploatacji i wziął udział w regatach Wiatraka. Uczestniczyliśmy w paradzie z okazji Sail Świnoujście. Kolejna grupa wyjechała na duży żaglowiec, tym razem do Amsterdamu na STS Kapitan Borchardt.

 

LIPIEC - Pod koniec miesiąca przyjęliśmy w użytkowanie s/y Świnoujście ZSM i odbyliśmy pierwsze techniczne wyjścia. Nowym zwyczajem stały się piątkowe wyjścia jachtem na Zatokę Pomorską, a troje naszych kolegów wyjechało na The Tall Ships Races. Swoim rytmem toczą się rejsy związane z programem młodzieżowym.

 

CZERWIEC - Chrzest jachtu Świnoujście ZSM, uczestniczyliśmy w paradzie klubowej z okazji 250 lecia Świnoujścia, braliśmy udział w uroczystościach z okazji święta Marynarki Wojennej, nasi przedstawiciele odwiedzili nowo oddaną do użytku bazę żeglarską w Przytorze, odbyły się trzy kilkudniowe rejsy w ramach Programu Morskiego Wychowania Młodzieży.

 

MAJ - Bardzo pracowity miesiąc: skończyliśmy remontować i zwodowaliśmy s/y Bosmat, na uroczystości rozpoczęcia sezonu żeglarskiego zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy część rozrywkową dla dzieci-gości z ZSP4, niektórzy ukończyli kurs na stopień żeglarza jachtowego i zdali egzamin, jako jedyni pożegnaliśmy na Zatoce Pomorskiej s/y Stary wypływający w rejs na Spitsbergen.

 

KWIECIEŃ - Miesiąc ciężkiej pracy przy jachtach; dodatkowo musieliśmy poświęcić czas na Dzień Bosmański - czyli prace na rzecz Klubu.

 

MARZEC - Rozpoczynamy wiosenne prace przy jachtach, a dla niektórych rozpoczął się kurs na stopień żeglarza jachtowego. Ciekawym wydarzeniem było spotkanie z ratownikami w bazie SAR.

 

LUTY - Kształtujemy swoje obywatelskie postawy ucząc się podstaw demokracji, uczestniczymy w klubowym walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym.

 

STYCZEŃ - Wydarzeniem miesiąca było spotkanie z kpt. Romanem Paszke w naszym Klubie.

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Godło 

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel: +48 608-626-080