Archiwum

Wydarzenia Klubowe

Brak wydarzeń

DSC 1541

Zapisy na kurs w biurze klubu JKMW "Kotwica" O/Świnoujście:

Uwaga od dnia 15.09.2017 r. biuro nieczynne zapisy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym numer poniżej.

Wtorki 12.00 - 14.00 oraz 16.00 -17.00

 Piątki 12.00 - 14.00 oraz 16.00 -17.00

W trakcie zapisywania się należy uiścić opłatę 500,00 zł


 

akwamaryn3

Typ: NEFRYT

Długość - 7,32m

Szerokość - 2,50m

Zanurzenie - 1,34m

Pow. żagli - 19,3m2

Załoga - 5 osób

Rok budowy - 1976

Nr na żaglu PZ-500

Rej. żeglugi: P-20

Silnik przyczep. - 4 KM

Opiekun: j.st.m. Zbigniew Wilczek

 

petrel3
 • Typ: Conrad 760 R/42
 • Długość - 7,64m
 • Szerokość - 2,74m
 • Zanurzenie - 1,56m
 • Pow. żagli - 25,5m2
 • Załoga - 4 osoby
 • Rok budowy - 1976
 • Nr na żaglu PZ-1275
 • Rej. żeglugi: P-20
 • Silnik przyczep. - 4 KM
Opiekun:

 

swarog
 • Typ: C24/R
 • Długość - 7,26m
 • Szerokość - 2,64m
 • Zanurzenie - 1,5m
 • Pow. żagli - 24,0m2
 • Załoga - 5 osób
 • Rok budowy - 1978
 • Nr na żaglu PZ-445
 • Rej. żeglugi: P-20
 • Silnik przyczep. - 4 KM
Opiekun:

Szanowni rodzice, prosimy o Wasze głosy nr 16 na karcie do głosowania.

Program Morskie Wychowanie Młodzieży i Dzieci to specjalna oferta Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” o/Świnoujście skierowana do młodzieży i dzieci. Celem działania jest upowszechnienie żeglarstwa morskiego poprzez stworzenie szeregu ułatwień w dostępie do tej formy aktywności. Szczególny nacisk kładziony jest na zmniejszenie barier organizacyjno-technicznych. Ułatwiając  dostęp do infrastruktury żeglarskiej oraz zorganizowanie różnego rodzaju  form szkolenia żeglarskiego oczekujemy od uczestników zaangażowania i otwartości na przekazywaną wiedzę. Jesteśmy przekonani, że wśród  uczestników programu znajdzie się wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości zasilą szeregi naszego Klubu oraz dołączą do grona żeglarzy. 

11 listopada 2014 roku, delegacja naszego Klubu uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

 

 1

2

3

Dnia 18.02.2015r. Komandor Klubu podziękował kolegom Sławomirowi Putreszy i Andrzejowi Łopuskiemu za integrowanie środowiska żeglarskiego, promocję Klubu i organizację XXI Balu Żeglarza. W obecności Członków Zarządu JKMW "KOTWICA" w sali komandorskiej wręczył okolicznościowe dyplomy - podziękowania.

kotwica3

 

kotwica4

W dniu 18.02.2015 r. na podsumowaniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, JKMW "KOTWICA" o/Świnoujście został uhonorowany okolicznościowym dyplomem i kubkiem WOŚP.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/wośp

Sakramentalne „sezon żeglarski 2014 uważam za zamknięty” padło z ust komandora JKMW Kotwica o/Świnoujście Henryka Piechoty w sobotę 11 października.

Impreza pomimo niesprzyjającej aury przyciągnęła szerokie grono sympatyków żeglarstwa. Dzieciom szczególną przyjemność sprawiły rejsy klubowymi jachtami i pieczenie kiełbasek na ognisku. Dorośli degustowali ciasta domowej roboty. Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz przekazał uroczyście władzom klubu środki finansowe, które niedawno pozyskaliśmy w konkursie budżetu obywatelskiego. Profesjonalny dziecięcy zespół ”Brygantynki” fantastycznie wykonał kilka szant. W sprzyjającej, domowej atmosferze każdy mógł poczuć się dobrze.

Kto nie był niech żałuje i przygotuje się na wiosnę bo za około 7 miesięcy zaczniemy NOWY sezon w tradycyjny, podobny sposób.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Zakończenie2014

W dniu 22.03.2015r. w Gdyni odbyło się Walne Zebranie Członków i Delegatów Jacht Klubu Marynarki Wojennej "Kotwica" . Uczestniczyło w nim 5 Delegatów z naszego Oddziału. Omówiono realizację zadań statutowych i uchwały za 2014 rok. Na wniosek Komisji Rewizyjnej, Zebranie udzieliło absolutorium Zarządowi. Podjęto decyzję o powołaniu Sekcji Motorowodnej Jacht klubu w Świnoujściu oraz upoważniono Zarząd do wymiany klubowych "drewniaków" na jachty nowocześniejsze z LPS i aluminium. Rozpoczyna pracę komisja statutowa klubu (w skład komisji wszedł nasz Kolega Rafał Bas). Spotkanie przebiegało w niezwykle ożywionej atmosferze. Czas pokaże czy podjęte decyzje były trafne.

W oparciu o § 45 pkt 1 i §35 pkt 9 Statutu Klubu, na wniosek i rekomendacje Zarządu gdyńskiej JKMW „KOTWICA” Walne Zebranie podjęło uchwałę o powołaniu Sekcji Motorowodnej w Świnoujściu Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA”. Sekcja ma działać poza strukturami naszego Oddziału i ma bezpośrednio podlegać pod JKMW „KOTWICA” w Gdyni. Nasz Oddział ma funkcjonować tak jak dotychczas. Według publicznego oświadczenia na Zebraniu organizatorów (Ryszarda Graszka) Sekcja posiada wszelkie zabezpieczenie materiałowe i personalne do realizacji swoich zadań.

Ważnym też dla nas było podjęcie uchwały na nasz wniosek :

Walne Zebranie Członków i Delegatów JKMW „Kotwica” zgodnie z § 3 pkt. 3 rozdziału 1 Statutu JKMW „Kotwica” wyraża zgodę na podjęcie przez Oddział „Świnoujście” działań przygotowawczych mających na celu uzyskanie osobowości prawnej jako terenowy oddział pod nazwą JKMW „Kotwica” Oddział „Świnoujście” w Świnoujściu.

W dniu 14 lutego 2015 w Klubie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża odbył się XXI Bal Żeglarza organizowany przez JKMW Kotwica o/Świnoujście. W tym roku bawiliśmy się w konwencji regatowo – walentynkowej i w tych barwach dominował wystrój oraz organizowane konkursy.

Każdy ze stolików – słynnych jachtów regatowych świata, powołał skipera, który wyznaczał uczestników konkursów. Mieliśmy zadania z użyciem kabestanów, łuków i piórek, kajdanek z czerwonym futerkiem i innych równie inspirujących gadżetów. Wybraliśmy króla i królową balu a w trakcie zabawy można było wylosować fanty w naszej loterii mieszczącej się na obszernym pokładzie regatowej łódki klasy optymist. Podczas zabawy odbywającej się w szalonym tempie, znaleźliśmy chwilę na mini-recital Jurka Porębskiego i Jacka Zielińskiego.

Impreza niestety już za nami, ale wszystkich żeglarzy i sympatyków żeglarstwa oraz dobrej zabawy zapraszamy już za rok.


Z żeglarskim pozdrowieniem

Sławomir Putresza

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/Bal_zeglarza_21


Miło mi zakomunikować, że projekt naszego klubu "Morskie Wychowanie Młodzieży" uzyskał najlepszy wynik w głosowaniu nad budżetem obywatelskim miasta Świnoujście.

Tym samym zdobyliśmy środki finansowe do wykorzystania w roku 2015.
W imieniu Zarządu Klubu, wszystkich członków i swoim serdecznie dziękuję każdemu kto nam zaufał i oddał swój głos.
 
Komandor JKMW Kotwica o/Świnoujście
Henryk Piechota 
 
 

W dniu 20.12.2014 w świetlicy klubowej spotkaliśmy się jak co roku, aby podzielić się opłatkiem, pośpiewać kolędy i posłuchać żeglarskich opowieści.

 

DSCF2994

 

DSCF2996

 

DSCF2998

Kapitan Roman Paszke to nie tylko żeglarz z licznymi osiągnięciami czy też znakomity organizator takich przedsięwzięć jak budowa jachtów wysoko zaawansowanych technologicznie. Nam dał się poznać jako wyborny gawędziarz i sympatyczny kolega.

Klubowe spotkanie z dnia 16-go stycznia 2015, w którym uczestniczyli żeglarze z różnych środowisk w naszym mieście, było na tyle nteresujące, że łatwo zapominaliśmy o upływającym szybko czasie.

Serdecznie dziękuję koledze Romanowi i wszystkim przybyłym za udział w tym wydarzeniu.

 

komandor JKMW Kotwica o/Świnoujście

Henryk Piechota

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/SpotkaniePaszke

W sympatycznej i przyjaznej atmosferze przebiegło spotkanie grona miejscowych żeglarzy w Pomocniczym Centrum Koordynacyjnym Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Swój czas poświęcili dla nas: kierownik centrum Pan Andrzej Spica, obsługa centrali łączności i zarządzania akcjami ratunkowymi oraz załoga jednostki ratowniczej Pasat. Wydarzenie miało miejsce w sobotę 28 marca, a więc tuż przed nowym sezonem żeglarskim pozwoliło poszerzyć i utrwalić naszą wiedzę na temat możliwości technicznych i organizacyjnych SAR-u.

W czasie konferencji szef świnoujskiej placówki w sposób zwięzły i komunikatywny przedstawił strukturę instytucji, systemy łączności i zasady inicjowania i przeprowadzania akcji ratunkowych. Nas oczywiście najbardziej interesowały zagadnienia dotyczące bezpośrednio żeglarzy, najczęściej występujących problemów w czasie żeglugi i możliwości ich eliminowania. Szczególna uwaga została zwrócona na zasady dobrej praktyki morskiej, odpowiedniego przygotowania merytorycznego i technicznego oraz sposobu użytkowania dostępnych na pokładach jachtów środków sygnalizacyjnych i ratunkowych. Przedstawione i omówione zostały także niektóre akcje ratownicze przeprowadzone na przyległych do Świnoujścia akwenach. Taka wiedza to cenny materiał do przemyśleń własnych; wszak lepiej uczyć się na cudzych błędach. Miłym urozmaiceniem zajęć była możliwość zwiedzenia jednostki ratowniczej Pasat i bezpośrednie rozmowy z ratownikami.

W imieniu wszystkich zgromadzonych za zorganizowanie wydarzenia gospodarzowi Panu Andrzejowi Spica podziękował komandor JKMW Kotwica o/Świnoujście Roman Nogalski. Rozstając się życzyliśmy sobie wzajemnie spotkań tylko w takich spokojnych i nie stresujących okolicznościach. Chociaż ufamy, że pomoc kolegów z SAR-u nie będzie nam potrzebna dobrze jest mieć świadomość, że zawsze prowadzą nasłuch na 16 i 11 kanale VHF.

Tekst: Marek Ochlik

Foto: Sławomir Putresza

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://jkmwkotwica-swinoujscie.pl/images/SAR

7 lutego 2015 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze JKMW Kotwica o/Świnoujście. Wzięło w nim udział ok. 60% członków naszego oddziału, co daje frekwencję lepszą niż w latach ubiegłych. Na zebraniu zostały poruszone kluczowe dla funkcjonowania klubu tematy, między innymi kwestia powstania przy oddziale niezależnej sekcji motorowodnej. Członkowie zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Z pełnienia dotychczasowych funkcji zrezygnowali komandor Henryk Piechota, oraz v-ce komandor Robert Palus. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i odpowiedzialną pracę na rzecz klubu.

Na walnym zebraniu został wybrany nowy zarząd w składzie:

 • Komandor – Roman Nogalski
 • V-ce komandor – Włodzimierz Bania
 • Sekretarz – Andrzej Krupa
 • Skarbnik – Rafał Bas
 • Członek zarządu – Andrzej Janowicz

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kierowaniu naszym klubem.

Marek Ochlik

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Godło 

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel: +48 608-626-080