Bieżące

Wydarzenia Klubowe

Brak wydarzeń

Szanowni rodzice, prosimy o Wasze głosy nr 16 na karcie do głosowania.

Program Morskie Wychowanie Młodzieży i Dzieci to specjalna oferta Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica” o/Świnoujście skierowana do młodzieży i dzieci. Celem działania jest upowszechnienie żeglarstwa morskiego poprzez stworzenie szeregu ułatwień w dostępie do tej formy aktywności. Szczególny nacisk kładziony jest na zmniejszenie barier organizacyjno-technicznych. Ułatwiając  dostęp do infrastruktury żeglarskiej oraz zorganizowanie różnego rodzaju  form szkolenia żeglarskiego oczekujemy od uczestników zaangażowania i otwartości na przekazywaną wiedzę. Jesteśmy przekonani, że wśród  uczestników programu znajdzie się wielu młodych ludzi, którzy w przyszłości zasilą szeregi naszego Klubu oraz dołączą do grona żeglarzy. 

 

Szkolenie odbywa się w oparciu o naszą marinę, która znajduję się przy Basenie Zimowym w Świnoujściu (ul. Steyera 6). Do szkolenia wykorzystywane są w szczególności duże jachty takie jak: s/y Bosmat, s/y Dragon oraz s/y ZSM Świnoujście.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez kadrę Klubu JKMW „Kotwica”.  Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne - budowa jachtów, nawigacja i wiedza morska oraz praktyka żeglarska. Spotkania oraz rejsy odbywają się w godzinach popołudniowych
od godz. 16.00 oraz w weekendy od godzin porannych. Wszystkie terminy ustalane
są indywidualnie w zależności od warunków atmosferycznych oraz zgrania innych dodatkowych zajęć przez podopiecznych. Warunkiem przystąpienia do programu jest pisemna zgoda rodziców na udział dziecka w szkoleniu.

Program Morskiego Wychowania Młodzieży i Dzieci jest realizowany przy wsparciu „Zarządu Morskich Porów Szczecin i  Świnoujście” oraz Urzędu Miasta Świnoujście. Jest realizowany od 2014 roku. Dzięki wsparciu tych dwóch instytucji oraz bezinteresownemu zaangażowaniu członków Klubu wszystkie zajęcia są bezpłatne. 

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Godło 

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel: +48 608-626-080