Bieżące

Wydarzenia Klubowe

Brak wydarzeń

 

cooltext324497327674500

 

20190511 153916

W dniu 11.05.2019 r. odbyło sie uroczyste otwarcie sezonu żeglarskiego w JKMW Kotwica o. Świnoujście.  Dla gości jak zwykle przygotowano wiele atrakcji przede wszystkim pływanie S/Y DRAGON, grochówkę, kiełbaski, karkówkę z grilla wiec nikt nie był głodny. Dla dzieci jak co roku Pani Grażynka przygotowała wiele atrakcji, więc nasi milusińscy się nie nudzili,
a wspaniale bawili. 

DSC00926

Na uroczystość przybyli znakomici goście: Prezydent Miasta Świnoujście Pan Janusz Żmurkiewicz, Szef Zarządu Morskiego - Zastępca Inspektora Marynarki Wojennej kontradmirał Krzysztof Zdonek, kontradmirał Jerzy Lenda, Komendant Portu Wojennego Świnoujście kmdr Marek Bartkowski, Przedstawiciel Dowództwa 8.FOW kmdr por. Bogusław Chmiel, Szef Logistyki Komendy Portu Wojennego Świnoujście kmdr por. Artur Haściło Główny Księgowy - Szef Finansów kmdr por. Robert Palus.

 

O godzinie 16.00 Wicekomandor klubu Rafał BAS podał komendę "Banderę Podnieść !" i w tym momencie poczet branderowypoczet banderowy przy dźwiękach dzwonu jachtowego wciągnął banderę oraz proporzec klubu na maszt.

Po podniesieniu bandery głos zabrał Komandor klubu Andrzej KRUPA, mówił o rozpoczynającym sie sezonie żeglarskim, a co za tym idzie morskim wychowaniu dzieci i młodzieży, kursach żeglarskich i motorowodnych. Podziękował Prezydentowi Miasta Świnoujście za użyczenie na okres 3 lat jachtu pełnomorskiego S/Y Świnoujście na cele realizacji morskiego wychowania dzieci i młodzieży. Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt.

Jednym z najważniejszych punktów było nadanie tytułu honorowego członka klubu, które nadawane jest przez Walne Zgromadzenie członków JKMW Kotwica. O wręczenie tytułu honorowego członka klubu został poproszony kontradmirał Krzysztof Zdonek, który jednocześnie jest Honorowym Komandorem JKMW Kotwica o. Świnoujście. Dzięki swojej pracy, determinacji, zaangażowania i pasji na rzecz klubu tytuły  otrzymali: Kolega Rafał Bas oraz Kolega Henryk Piechota - Serdeczne Gratulacje.

Kontradmirał pogratulował wyróżnionym oraz stwierdził, że nasz klub jest bardzo ważny elementem dla Marynarki Wojennej bo kultywuje jej tradycję oraz ją propaguje również poza granicami państwa. Podczas otwarcia przemawiał Prezydent Miasta Świnoujścia Pan Janusz Żmurkiewicz. Oświadczył, że  ceni nasz klub za ciężką społeczną pracę i zaangażowanie na rzecz programu morskiego wychowania dzieci i młodzieży dzięki któremu miasto mogło zakupić S/Y Świnoujście, zauważył również, że w naszym klubie starzy żeglarze "wilki morskie" przekazują ster młodszym żeglarzom i pod ich nadzorem realizują rejsy morskie oraz szkolą młodzież, która też ich zastąpi. Kwintesencją wypowiedzi Pana Prezydenta było, że klub realizuje pokoleniową praktykę żeglarską.

Dziękujemy wszystkim przybyłym przybyłym gościom oraz członkom klubu
i sympatykom za zaszczycenie nas Waszą obecnością zapraszamy serdecznie
w nasze skromne progi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...
Otwarcie sezonu...

 

OFICJALNY SPONSOR

logo1

 

Programu "Morskie Wychowanie Dzieci i Młodzieży"

Godło 

JKMW "Kotwica" O/Świnoujście
Skr. poczt.  248
72-600 Świnoujście
tel: +48 608-626-080